УПИС У 1. РАЗРЕД

број: 05-396
датум: 31.03.2014. год.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е    З А    Р О Д И Т Е Љ Е

Обавештавамо родитеље и стараоце, да ће ОШ ''Вук Караџић'' у Ресавици на основу чл. 98. Закона о основама система образовања и васпитања (''Сл.гл.РС'',бр.72/09, 52/11 и 55/13),од 1. априла 2014.године, почети обавезни упис деце у I разред основне школе за школску 2014/2015.годину.

Упис је обавезан за децу која су рођена од 1.марта 2007. до 1.марта 2008.г. (деца која до почетка школске године имају најмање 6,5 до 7,5 година).

У први разред се могу уписати и деца узраста од шест до шест и по година,
после провере спремности за полазак у школу. Деца старија од седам и по година, која због болести или других оправданих разлога нису била уписана у први разред, могу да се упишу у први или одговарајући разред на основу претходне провере знања.
            Родитељи или староци су обавезни да приликом уписа доставе:

-   Уверење о завршеном припремном разреду; (за децу која су похађала Одељење вртића у Ресавици уверење издаје ова установа)

-   Извод из матичне књиге рођених;

-   Уверење о психофизичкој способности детета за похађање школе;
     ( издаје Дом здравља у Деспотовцу )

-   Aдресу пребивалишта или боравишта детета и контакт телефон родитеља или стараоца.
     ( податке даје родитељ или старалац детета )

- Датум  лекарског прегледа за децу која уписују први разред биће накнадно одређен од стране Дома здравља - Деспотовац, о чему ће родитељи или стараоци будућих првака бити благовремено обавештени.

РОК ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЈЕ  02. ЈУН 2014.године

НАПОМЕНА: За сва додатна обавештења обратити се секретару школе на телефон 627-270 и 627-535.

ДИРЕКТОР,
                                                                                                                                                                   Весна Раденковић, проф.раз.наст.