Екскурзије

Екскурзија ученика од петог до осмог разреда школске 2013/2014. године.

Ресавица - ХЕ Ђердап - Ресавица

Полазак из Ресавице у 8:00. Вожња до Смедерева и обилазак Смедеревске тврђаве. Наставак путовања до Костолца и обилазак локалитета Виминацијум. Након посете, наставак пута ка Доњем Милановцу. Посета локалитету Лепенски вир - археолошко налазиште. Одлазак до Кладова, смештај у хотел "Ђердап". Вечера. Дискотека.
После доручка у хотелу, обилазак ХЕ Ђердап. Одлазак за Неготин. обилазак и посета Музеја Крајине, родне куће Стевана Мокрањца, гроба и цркве Хајдук Вељка, видиковца. Одлазак до оближњег Зајечара и обилазак града.
Оцена ученика, наставника и родитеља пратиоца: ОДЛИЧАН!

Екскурзија ученика од првог до четвртог разреда школске 2013/2014. године.

Ресавица- Ниш  - Нишка бања - Ресавица.

Полазак испред школе у јутарњим часовима. Вожња до Ниша. Посета меморијалном музеју-логор "Црвени крст" из Другог светског рата. Обилазимо брдо Чегар, а затим "Ћеле кулу", споменик из Првог српског устанка. Обилазак Нишке бање, парка,чесме "Три краља", извора са термалним водама.

Екскурзија успешно реализована!