Дан планете земље

Датум: 25. April 2018 21:17 Категорија: Новости

Наша школа у сарадњи са Клубом активних уживалаца природе ,,Ресавица“ и ЈП ,,Ресавска пећина“ организовала  је 23.04.2018.г. посету Ресавској пећини за двадесет ученика  наше школе . Разлози посете били су обележавање Дана Ресавске пећине и Дана  планете Земље.
У оквиру посете организоване су  радионице ,,Биљке  пролећнице расавског краја“, ,,Птице ИБА подручја ресавског краја“ , ,,Спелеологија и спелеолошки објекти Ресаве“, а водитељи радионица су били представници Завода за заштиту природе Србије из Ниша. Наши ученици су посетили Ресавску пећину, а неколико њих је на крају посете уз помоћ инструктора прошло Авантура парк.
Посета је оправдала свој циљ, а то су били популаризација  природних потенцијала општине  Деспотовац, промоција спорта и здравог начина живота.