Дечја недеља 1. до 7. октобар 2012. године

СМО
ЗАЈЕДНО

Понедељак : - Отварање Дечје недеље, Упознавање са Конвенцијом о правима детета
                           ( Час одељењског   старешине од I до VIII разреда)
                       - Седница  Ученичког парламента ( од VI до VIII разреда)
                       - Медијска презентација Дечје недеље и  Конвенције о правима детета
                          (Локална телевизија у Ресавици)

Уторак :       - Радионице на тему:
                       од I до IV разреда „И ја помажем другу да научи“
                       од V до VIII разреда „ Кад станем у туђе ципеле“(Час Грађанског васпитања и Верске наставе)

- Карневал “Маштамо заједно-растемо као једно“, шетња карневалских група до Дома културе и       исписивање порука у парку (од I до VIII разреда)
   полазак испред школе у 12:30 часова

Среда :        - Јесењи крос (од I до VIII разреда), полазак испред школе у 12:00 часова;
                    - Хуманитарна акција „Деца-деци“(поклањамо играчке ДВ“ Рада Миљковић“ у Ресавици)
                       полазак испред школе у 8:30 часова

Четвртак :   - Дан отворених врата
                         од I до IV разреда: Предавање представника зубне амбуланте на тему:
                         "Правилно одржавање хигијене уста и зуба"
                       -  Посета председнику општине групе ученике од V до VIII разреда
                       - Спортска надметања у одбојци, фискултурна сала у 11:00 часова (женска екипа) и малом  фудбалу (мушка екипа), рукометно игралиште у 11:45 између ОШ “Вук Караџић“, Ресавица и ОШ “Ђура Јакшић“, Плажане

Петак :       - Пријем ђака првака у Дечји савез Србије
- Журка за ученике  од I до IV разреда „Заједно смо веселији“, фискултурна сала у 11:00 часова
                    - Изложба ликовних радова и играчака „Добра играчка“  у холу школе (од I до VIII разреда)

Дечја недеља се традиционално обележава сваке године у нашој школи. Ове године, посебна пажња посвећена је инклузији и промоцији права деце са сметњама у психофизичком развоју , па је и мото Дечје недеље 2012. године осмишљен за ову прилику и гласи :

Растемо као једно-
БОЉИ
 СМО
 ЗАЈЕДНО

Обележавање Дечје недеље почело је у  понедељак 1. октобра медијском промоцијом  Дечје недеље на локалној телевизији и упознавањем ученика на часу Одељењског старешине са Конвенцијом о правима детета. Истакнута је важност укључивања деце са сметњама у развоју  у све активности школског живота и рада.
            Други дан Дечје недеље био је посвећен реализацији радионица за ниже и виже разреде. За ученике нижих разреда припреманљена је радионица „ И ја помажем другу да научи“, док су ученици виших разреда на обједињеним часовима Грађанског васпитања и Верске наставе учествовали у радионици “Идентитет“ уз гледање одговарајућег анимираног филма. Истога дана организован је „Карневал“ у коме су узели учешће сви ученици школе. На карневалу се представило више различитих група (ликови из бајки, јунаци цртаних филмова, зидари, римљани). Ученици су својим костимима и игром измамили осмехе свих мештана Ресавице.
            Трећег дана реализване су три активности. Одржан је јесењи крос у сарадњи са Црвеним крстом из Деспотовца.  Крос је носио слоган : „Имамо циљ дођи на старт“. Ученици су куповином картица прикупили средства која ће бити искоришћена за помоћ ученицима школе са лошим материјалним стањем.
У оквиру акције  „Деца – Деци“, где су ученици доносили играчке и школски прибор, група ученика нижих разреда посетила је вртић „ Рада Миљковић“ у Ресавици и својим млађим друговима уручила играчке и школски прибор.
Три члана Ученичког парламента присуствовала су традиционалном пријему поводом Дечје недеље код  председника општине Деспотовац.
            Четвртог дана школа је организовала „Дан отворених врата“. За ученике нижих разреда представници зубне амбуланте у Ресавици одржали су предавање на тему: „Правилно одржавање хигијене уста и зуба“. Ученици виших разреда примили су другове из ОШ “Ђура Јакшић“ из Плажана. Иницијативу за дружење и спортско надметање у одбојци и малом фудбалу дали су чланови Ученичког парламента.
            Петога дана Дечје недеље представљено је ликовно стваралаштво ученика и креативност.
Ученички радови изложени су у холу школе и на паноима. Ученици нижих разреда усмерили су своју машту и креативност и на израду играчака под слоганом „ Добра играчка“, које су оплемениле школски простор. Дечја недеља је завршена уручивањем Добродошлица и беџева ученицима првог разреда, који су на тај начин постали чланови Дечјег савеза. Овај свечани тренутак улепшали су им другови нижих разреда својом песмом и игром.

За више фотографија посети галерију!