Наши ученици освајачи светских медаља

Датум: 25. Oktobar 2012 22:00 Категорија: Новости

Спорт као животни стил

На 20. Шотокан карате светском првенству у организацији Уједињених нација, које је одржано 13 и 14 октобра у Милану, чланови карате клуба“ Ресавица „ у саставу Шотокан карате репрезентације Србије, освојили су 1 златну и 2 бронзане медаље, уз присуство 40 земаља и преко 2000 такмичара.
                Карате клуб „ Ресавица“ је имао пет такмичара у саставу репрезентације Србије, од којих су три ученици ОШ“Вук Караџић“ ( Никола Ивковић, Милица Миленковић, и Милена Ђурић).
                Бронзане медаље су освојили Милица Миленковић и Милена Ђурић, а освајач златне медаље и  светског купа Марија Ибрахимовић.
                Марија и Милица су наступале у категорији: Кадети 14-15 година, до 50 килограма, а Милена у апсолутној категорији: Деца 11-12 година.
                Сви такмичари су постигнуте резултате остварили у борбама, а извештај са светског првенства и имена освајача медаља објавио је и спортски журнал у свом издању од петка 19. oктобра.