Oд Куманова до Кајмакчалана

Датум: 25. Maj 2013 15:12 Категорија: Новости

Удружење за очување културне баштине Балкана "БАШТИНА БАЛКАНА" заједно са нашим познатим драмским уметником и чланом Националног тетра, господином Тихомиром Арсићем  покренуло је уметнички пројекат "Од Куманова до Кајмакчалана" , који је у сарадњи са општином Деспотовац представљен и ученицима  наше школе.
            У знак обележавања 100 година од Балканских и Првог светског рата у склопу овог пројкета припремљен је креативан час за децу узраста од петог до осмог разреда и за ђаке средњошколце.
            Господин Арсић који је у свом тридесетпетогодишњем уметничком раду посветио посебну пажњу националним темама , кроз овај наш историски времеплов који је до сада видео велики број деце у преко 30 општина, изнео је овај едукативни колаж на веома јединствен начин, који обједињује област историје, књижевности, науке, вере, традиције, језика, уметности и културе.